Рибинська ЗОШ - Історія Рибинська

[02.02.2015]
СІТКА ДЛЯ АТО (0)
[30.01.2015]
Крути – смолоскип у майбутнє (0)
[29.01.2015]
Сьогодні – 97-ма річниця подвигу Героїв Крут (0)
[29.01.2015]
Герої Крут вчать нас жертовності та патріотизму – Президент (0)
[27.01.2015]
Випускники, які не пройдуть ДПА, не отримають атестати (0)
[27.01.2015]
Звернення Президента у зв’язку з Міжнародним днем пам’яті жертв Голокосту (0)
[27.01.2015]
Звернення Президента у зв’язку з Міжнародним днем пам’яті жертв Голокосту (0)
[26.01.2015]
У МОН розробили навчальну програму "Захист Вітчизни" (0)
[25.01.2015]
Оберіг для солдата (0)
[25.01.2015]
25 січня в Україні оголошено Днем жалоби (0)

Усі новини.

Наша кнопка

Якщо наш сайт був вам корисний, ви можете розмістити наш банер на своєму сайті.

Рибинська ЗОШ І-ІІІст.

Наші друзі

Холминський Будинок творчості

Корюківка Альянс3000

Крок за кроком.

Нові фото
Хто Ви? Відвідувач нашого сайту.
Усього відповідей: 1453

Історія села Рибинськ.

Моє село, несу тобі печалі

І радістю своєю поділюсь.

Переді мною скрізь життєві далі,

А я , як завше, рибинською звусь.

Твої ставки очима в небо світять

І йде тепло від хліба на столі,

Щодня до школи поспішають діти,-

Для них ти – найдорожче на землі.

А навесні, як сонечко пригріє

І запарує зорана земля,

Залишать наші ластів’ята вирій

І прилетять до Рибинська здаля.

Ось так і нам, крізь весни й сніговії,

Через серця – шлях до села лежить.

Приносимо тобі свої надії,
Без тебе було б важко в світі жить.

В.Рябець.2002р

Територія села Рибинськ - типовий поліський край. Назва «Полісся» (лісиста місцевість, біля лісу ) має балтський аналог «Раїа», «Реіза», «Реіиза» - болотистий ліс. Минуле нашого краю пов'язане з перебуванням тут племен середньодніпровської культури шнурової кераміки, сосницького варіанту тшинецько-комарівської культури, юхновської культури. На території Європи багато річок, які мають в своїх назвах такий корінь, такі річкові назви:Слот, Снов, Тур'я, Дягова,Мена, Ревна, що свідчить про спорідненість племен, які жили на їх берегах. Ці племена взяли участь у етногенезі германців, балтів, слов'ян, фіно-угрів.

В 1964 році археологи відкрили в урочищі Сільна городище Х-ХІІІ ст. У межиріччі Убеді і Снову збігались колонізаційні потоки радимичів, полян і сіверян. По Убеді, на думку Грушевського, проходив кордон між Чернігівським і Новгород-Сіверським князівством. Територія, на якій знаходиться городище давньоруських часів, належала до Сновської тисячі Чернігівського з 1097 року Новгород-Сіверського князівства військово-територіальної одиниці Х-ХІІІ ст. У праці П. Кулаковського «Чернігово-Сіверщина в 1618-1648р.» згадується поряд з Холминським і Сядринським островами і «Стопилин острів», який належав до Домислинського стану Чернігівського уїзду і точне його місце знаходження невідоме. В джерелах ХУІІ століття повідомляється, що він знаходився неподалік від річки Олешні.Назва, яка зберігалась протягом двох століть була перенесена на населений пункт, який в 1920 році заснували переселенці з Перелюба. У ХУІІ-ХУІІІ століттях до Киселівської сотні Ніжинського (з 1654 року-Чернігівського полку) належали села Перелюб, Тихоновичі, Тополівка, Чепелів.

На березі Сільної знаходиться поховання шведських солдатів часів Північної війни. Напередодні Другої світової війни вони були розкопані О.П.Балабаєм. Шведські поховання є і біля села Лупасове, за свідченням старожилів, там знаходився шведський госпіталь.

У ХУІІІ-початку ХІХ століття Перелюб і Білошицька Слобода належали Чернігівському Троїцькому монастирю, навколишні села окремим поміщикам.

У 1892 році жителі Білошицької Слободи отримали на території, де знаходиться село Рибинськ, 418 десятин дорослого лісу.

У 1910 році лісний масив був розданий людям, частина якого(50га) ще раніше в 1894 році була спалена і називалась відтоді «Погар». Після пожару ліс почали розробляти і викорчувані ділянки засівати просом.

У 1919 році, коли земельна комісія Б.Слободи, яка була створена для наділення селян землею, припинила свою роботу, оскільки землі не вистачало, на зборах громади розглянули питання про переселення на «Рибине» і «Погар». Бажання переселитись виявило 55 чоловік. На зборах переселенців доручили Горному М.І. нарізку присадибних ділянок площею 0.5 га нового поля і 0.75 старого поля. Першу хату перевезли Юрченка Тита.

У березні 1920 року на загальних зборах громадян села Білошицька Слобода було поставлено питання про виселення бажаючих громадян Білошицької Слободи в урочище Рибина-Погар.

Причини виселення на Погар-Рибинськ не випадкові. У 1892 році було проведено розмежування земель Б.-Слободи від державного лісу Обрубно-Семенівської дачі (нині Радомське лісництво). Це трапилось тому, що жителі Б.-Слободи були казенними селянами, і багато років охороняли цей ліс, і платили податок за ревізькі душі.

По проведеному розмежуванні  Б.-Слободі було виділено 418 десятин дорослого лісу, який  був вирубаний на протязі 5 років.

Наша адреса

15321 Чернігівська обл.