Рибинська ЗОШ - Історія школи

[02.02.2015]
СІТКА ДЛЯ АТО (0)
[30.01.2015]
Крути – смолоскип у майбутнє (0)
[29.01.2015]
Сьогодні – 97-ма річниця подвигу Героїв Крут (0)
[29.01.2015]
Герої Крут вчать нас жертовності та патріотизму – Президент (0)
[27.01.2015]
Випускники, які не пройдуть ДПА, не отримають атестати (0)
[27.01.2015]
Звернення Президента у зв’язку з Міжнародним днем пам’яті жертв Голокосту (0)
[27.01.2015]
Звернення Президента у зв’язку з Міжнародним днем пам’яті жертв Голокосту (0)
[26.01.2015]
У МОН розробили навчальну програму "Захист Вітчизни" (0)
[25.01.2015]
Оберіг для солдата (0)
[25.01.2015]
25 січня в Україні оголошено Днем жалоби (0)

Усі новини.

Наша кнопка

Якщо наш сайт був вам корисний, ви можете розмістити наш банер на своєму сайті.

Рибинська ЗОШ І-ІІІст.

Наші друзі

Холминський Будинок творчості

Корюківка Альянс3000

Крок за кроком.

Нові фото
Хто Ви? Відвідувач нашого сайту.
Усього відповідей: 1453

Історія нашої школи.

Рибинська ЗОШ І - ІІІ ступенів.

Переселенці на загальних зборах в 1921 році ухвалили найняти учителів й хату, яка заміняла б школу. Оплачувати вчителям повинні батьки, діти яких будуть навчатися, а за приміщення й за дрова повинні оплачувати інші переселенці. Відповідальним за школу обрали Лисенка Юхима Микитовича. Першою вчителькою була Зубенко Марія Трохимівна з с.Перелюба. Вона вчителювала в нашому селі два роки. Платили за рік 20 пудів жита і 20 пудів картоплі. Навчалися у селянській хаті. Після  Зубенко Марії Трохимівни вчителювала Кирієнко М., потім Курганський Г.В., Бондаревський Василь Олександрович, Резнікова Н.Д., Кравова Т.П..У 1928 році в школу було призначено вчителем Горного Михайла Ісаковича.

За вчителювання Курганського в 1924 році була побудована школа – звичайна селянська хата з теплими сінцями. Будували цю хату за кошти самооподаткування. Зібрали згідно розпорядку 190 пудів жита за півдня, купили в Шейдовці (хутір Святець) хату, перевезли, поставили її в центрі села. Щоб скоріше перейти навчатись у власну школу, працювали не звертаючи увагу на холод. Грубку клали Говенко Ф.Л. та Мисник Овсій,  коли уже надворі замерзала вода. До 1927 року Рибинська школа Соцвиху обслуговувала с. Паростівка, Новоселівка, Журавльова Буда й Язви. А в 1927 році була відкрита школа і в Новоселівці. Тоді діти Новоселівки поступово перестали ходити в Рибинську школу. З 1928 року кількість учнів Рибинської школи стала швидко рости.

У 1928 р. було в школі 52 учні, які навчались у другому й четвертому класах. У 1929 р. було вже 2 вчителі, й прийом дітей до школи проводився не через рік, а щороку. У 1934 р. уже було в школі 4 вчителів. Приміщення школи не вміщало всіх учнів, доводилось наймати інші приміщення . Вчителів не вистачало, тому в нашу школу позмінно надсилали по два практиканти з Конотопського педтехнікуму. В 1934 році школу було реорганізовано в неповну середню. Було куплено 2 приміщення в промколгоспі «Переможець» за 500 крб. Одно приміщення передала школі сільрада, одно -  орендували. Таким чином до 1941 року школа мала 5 приміщень: чотири у с.Рибинськ і одне в с. Новоселівці. Під час ВВв приміщення передане школі сільрадою було віддано дружині , чоловік якої загинув у партизанах, а для школи орендували ліву половину приміщення промартілі «Переможець». У 1950 році це все приміщення контори  було закуплено за 5000 крб. для школи. Старе приміщення  прийшло в непридатність, довго пустувало. Але на пленумі Рибинської с\р. ухвалено передати безкоштовно Радомському сільпо з умовою відремонтувати його, обладнати буфет.

Це приміщення мало велике історичне значення для Рибинська. З часу побудови й аж до 1932 року це був центр культури села. Приміщення одноразово служило і школою й хатою читальнею. Починаючи з 1924 року з осені, приміщення цілу добу не замикалось.

Наша адреса

15321 Чернігівська обл.