Вівторок, 16.10.2018, 01:23
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Реєстрація | Вхід
.
Меню сайту
Свіжі новини
[02.02.2015]
СІТКА ДЛЯ АТО (0)
[30.01.2015]
Крути – смолоскип у майбутнє (0)
[29.01.2015]
Сьогодні – 97-ма річниця подвигу Героїв Крут (0)
[29.01.2015]
Герої Крут вчать нас жертовності та патріотизму – Президент (0)
[27.01.2015]
Випускники, які не пройдуть ДПА, не отримають атестати (0)
[27.01.2015]
Звернення Президента у зв’язку з Міжнародним днем пам’яті жертв Голокосту (0)
[27.01.2015]
Звернення Президента у зв’язку з Міжнародним днем пам’яті жертв Голокосту (0)
[26.01.2015]
У МОН розробили навчальну програму "Захист Вітчизни" (0)
[25.01.2015]
Оберіг для солдата (0)
[25.01.2015]
25 січня в Україні оголошено Днем жалоби (0)

Усі новини.

Наша кнопка


Якщо наш сайт був вам корисний, ви можете розмістити наш банер на своєму сайті.

Рибинська ЗОШ І-ІІІст.
Наші друзі


Холминський Будинок творчості

Корюківка Альянс3000

Крок за кроком.

Нові фото
Наше опитування
Хто Ви? Відвідувач нашого сайту.
Усього відповідей: 1460
Головна » 2013 » Листопад » 23 » ТЕМНИЙ БІК СВІТОБУДОВИ
12:35
ТЕМНИЙ БІК СВІТОБУДОВИ
    
   Скільки існує людство, стільки його хвилює суто дитяче питання: 
а звідки ми взялися? Мало того, ще не отримавши відповіді на це сакраментальне запитання, сучасна наука пішла далі в пізнавальному прагненні і ставить за мету дізнатися, що собою являє наш Всесвіт і яке його походження

    Уже сьогодні є кілька цілком серйозних гіпотез, чим є наша планета чи Сонячна система або рідна галактика, а й узагалі – глобальний Всесвіт. Їх висловлюють цілком поважні вчені, ґрунтуючись на своїх теоріях.
Шість версій
     Гіпотеза перша. Матриця. Британський філософ Нік Бостром дійшов висновку, що ми живемо в дуже складній версії комп’ютерної гри. Адже ми здатні і навіть схильні будувати штучну реальність. За логікою, рано чи пізно настане день, коли ми створимо власну Матрицю. І вона ставатиме все більш досконалою і складною, доки одного дня не створить власну цивілізацію, і так – до безкінечності. До британця приєднався фізик із університету Бонн у Німеччині Сілас Бін. Він запропонував свою теорію, згідно з якою, якщо ми живемо в комп’ютерній моделі, наш Всесвіт повинен мати фізичний розмір матриці (physical permission of the Universe). Іншою мовою, має бути обмеження того, яким малим може бути об’єкт, бо ніщо не може бути від меншим від пікселя на екрані комп’ютера. Таке обмеження справді знайшли. Називається воно межею Грайзена-Зацепіна-Кузьміна і вважається першим доказом того, що світ навколо нас складається із штучних бітів, створених іншим інтелектом. Тобто філософську теорію підтримали ще й фізичною, а це примушує серйозно замислитися, що ця гіпотеза не така вже й фантастична.
     Гіпотеза друга. Двійники. Десь у Всесвіті існують наші двійники. Це припущення ґрунтується на тому, що можлива лише певна кількість сполучень часток. А все у Всесвіті складається із цих крихітних часток. Існує певна кількість сполук, і в величезному Всесвіті всі вони, напевне, зійдуться і створять іншу версію «нас». Але радіти рано – навряд ви побачите самі себе, адже ваш двійник знаходиться «всього» у
     1028 метрах від вас. Довідка: наша рідна галактика «дещо» менша. А оскільки Всесвіт порівняно з нами нескінченний, є точна гарантія, що десь ходить інший «ви». Бо в безкінечних масштабах структура має повторюватися.
    Гіпотеза третя. Теорія струн. Деякі з учених вважають, що коли-небудь наш Всесвіт зіткнеться з іншою подібною структурою. Бо, на їхню думку, весь Всесвіт утоплений у величезний чотиривимірний шматок своєрідної тканини «брана». У суперпросторі плавають інші «брани» із паралельними всесвітами, тож цілком можливе зіткнення із ними. Фізик Ентоні Агірре із Каліфорнійського університету вважає, що це матиме вигляд гігантського дзеркала, що падає на нас із неба. А фізик Алекс Віленкін з університету Тафтс узагалі знайшов сліди такого зіткнення, що колись відбулося. Яким чином? А завдяки реліктовому випроміненню, що в вигляді слабкого радіоактивного сигналу пронизує весь Всесвіт і є рівномірним. Він виявив «гарячі» і «холодні» місця. Вчений вважає, що вони можуть засвідчувати зіткнення з іншими всесвітами.
    Гіпотеза четверта. Світ як квантовий комп’ютер. Це іще один варіант теорії, що ми живемо в гігантському комп’ютері. Професор Влатко Ведрал із Оксфорду стверджує, що всі зірки і планети, галактики і чорні діри – це схеми і процесори материнської плати. А основним компонентом Всесвіту є не матерія чи енергія, а біт, найменша одиниця інформації. Що таке біт? Власне, це «одиниця» чи «нуль», комп’ютер використовує їх як крихітні перемикачі для розрахунків. Чому б не уявити, що субатомні частки являють собою трильйони таких бітів. При контакті з іншими частинками відбувається обмін інформацією. Професор Сет Ллойд із Массачусетського технологічного інституту також вважає, що наш Всесвіт – величезний квантовий комп’ютер, який і утворив усе, що ми бачимо навколо, і нас самих, увімкнувши космічну програму.
    Гіпотеза п’ята. Чорні діри. Ми живемо в чорній дірі. Доктор Нікодем Поплавські із університету Індіани припускає, що вся матерія, яку всмоктує чорна діра, може перетворитися на новий Всесвіт з іншого її боку. Адже й досі вчені не знають, що ж відбувається із тим, що опиняється в чорній дірі. Доктор Поплавські розрахував, що матерія, яка проходить крізь чорну діру, подібна до Великого вибуху в іншій реальності. Таким чином, чорна діра може стати дверима до іншого світу. Іншими словами, вона притягує матерію всередину і стискає її, а біла діра з протилежного боку її «витискає». Тобто стиснення і розширення матерії рівноцінне створенню Всесвіту.
     Гіпотеза шоста. Теорія Великого вибуху і зупинка Всесвіту. Тобто – Всесвіт може зупинитися. З часу Великого вибуху 14 мільярдів років тому Всесвіт розширювався. Але наперекір здоровому глузду швидкість його розширення стала збільшуватися. Донедавна вважалося, що все має уповільнюватися в міру того, як сила тяжіння засмоктує всі галактики назад одну до одної. Більшість фізиків висловлюють теорію про «темну енергію» – невидиму антигравітацію, яка відштовхує дальні галактики ще далі. Однак, згідно з теорією двох іспанських університетів, Всесвіт не прискорюється, а насправді уповільнюється. Якщо це так, ця теорія пояснює, чому нам здається, що далекі галактики прискорюються. Просто потрібен значний час для того, щоб їхнє світло досягло нас. І ми бачимо їх у той момент, коли вони рухалися швидше, ніж досі. Це означає, що час продовжує вповільнюватись, доки зовсім не зупиниться і не застигне на місці назавжди.
     А все навколо – темне!
   Наведені вище гіпотези народження Всесвіту – основні, подані досить приблизно, без детального розбору математичних і астрофізичних «тонкощів», аби скласти загальне уявлення про суть проблеми. Але ж кожна з них народжувалася свого часу, коли наука перегортала чергову сторінку розвитку, вдосконалюючи і математичний апарат (з допомогою надшвидких комп’ютерів), і технічну базу обсерваторій (і наземних, і орбітальних). Та навіть людська уява не стоїть на місці, оскільки вона, за правилом, теж спирається на якусь уже досягнуту теоретичну базу. Так виникли всі шість та ще безліч гіпотез, серед яких було чимало екзотичних.
    На початку 90-х років заявила про себе наука еніологія. Хоча її прихильники вважають, що еніологія не «виникла», а продовжилася, оскільки насправді вона виникла п’ять – шість тисяч років тому, за часів Меркурія Трисмегіста, який залишив по собі 30 тисяч рукописів з усіх можливих сфер людських знань, також і щодо народження й побудови Всесвіту. Так от, ця нова (мало хто знає про неї) наука займається питаннями енергоінформаційного обміну в світобудові, і припускає, наприклад, що матеріальна сутність може мати одночасні дзеркальні відображення не лише в часі, а й у просторі в вигляді паралельних відображень на Землі, в сузір’ї Сіріуса, і двох – у сузір’ї Оріона.
    Складно уявити? А еніологія стверджує, що наші предки, причому не ті, що за Дарвіном, а справжні, про яких розповідають рукописи Трисмегіста (і практично всі земні релігії), багато тисяч років тому знали, що Всесвіт – багатовимірна структура. А те, що люди бачать на власні очі, є нескінченно малою частиною справжнього Всесвіту, причому нескінченність ця розповсюджується на два вектори – і в Мікросвіт, і в Макросвіт. Але це зовсім інша історія, до якої ми ще обов’язково повернемося.
   Зонд із загадкою
   Отже, людство що далі вивчає Всесвіт, то більше ставить саме перед собою фантастичних за складністю завдань. Чим далі заглиблюється у Великий космос – тим більше ускладнює власні уявлення і про космос окремо, і про світобудову взагалі. Ось приклад.
У 2001 році NАSА запустило на спеціальну орбіту супутник – лабораторію для вивчення анізотропного мікрохвильового (реліктового) випромінювання, що утворилося в результаті Великого вибуху. Один із керівників проекту, Девід Уїлкінсон, помер невдовзі після запуску апарата, тож космічний зонд назвали його ім’ям. Так от, краще би його, цей зонд, і не запускали, менше було б мороки!
    Тому що він, здійснивши сканування і фотографування Всесвіту в відповідних заданих діапазонах випромінювання, приніс на Землю абсолютно неймовірні дані, котрі практично перевернули всі наші уявлення про світобудову, та ще й ввели в словники астрофізиків нові терміни… Виявляється, Всесвіт складається на чотири відсотки із звичайної матерії (міжзоряний газ, пил, планети, зоряна матерія, галактики, причому головним чином це водень і гелій, лише мізерних 0,03 відсотка – важкі елементи, також і всі планетарні системи з усім начинням і ми з вами). А на 23 відсотки – становить невідому субстанцію, що має величезну масу і абсолютно невидима. Вона огортає темним ореолом галактики і викривлює світло зірок, яке проходить через її скупчення. Її так і назвали – темна матерія.
    А найбільшу сенсацію, якщо не переляк, викликала в науковій спільноті звістка про те, що решту відсотків нашого Всесвіту складає… темна енергія! Астроном з університету імені Дж. Вашингтона Крейг Хоган одразу сказав: «Відверто кажучи, ми цього просто не розуміємо. Не розуміємо, звідки це взялося, нам відомий її вплив, та в нас немає ключа до розгадки – ні в кого, жодного ключа…»
    Енергія вакууму, енергія пустоти – а про це вже писали фантасти, які мріяли, що людство навчиться використовувати цю енергію, причому запаси її невичерпні, оскільки вакуум – скрізь, і найімовірніше, був і буде завжди. Мало того, сам Ейнштейн 1917 року вирахував можливість існування цієї енергії (навіть назвав «темною»), але сам же собі не повірив, обізвав своє досягнення «найбільшою помилкою». Виявляється, навіть таким ученим, як Ейнштейн, не треба бути надто самокритичними.
    А що робити із цим найостаннішим досягненням астрофізиків, ніхто не знає. Темну енергію вже «підозрюють» у формуванні антигравітаційних сил Всесвіту, які «розтягують» галактики в різні боки, і скоро ми залишимося зовсім одні в пустому космосі… Зрозуміло одне: той, хто розгадає загадки темної матерії й енергії, буде гідним сотні Нобелівських премій!
   Хоча б тому, що така розгадка дасть людству владу над Всесвітом.

Чи допустить це сам Всесвіт?Ольга КОВАЛЕНКО, «Освіта України»

Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Наша адреса

15321 Чернігівська обл.
Корюківський район
с. Рибинськ
вул. Зелена, 35
тл. 2-52-71
Email: dvovuk2@i.ua

Зараз в Україні
Увага! Увага!...
Ви на сайті
Погода в Рибинську
 
.
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Пошук
Календар
«  Листопад 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Copyright MyCorp © 2018 | Конструктор сайтів - uCoz