Середа, 25.04.2018, 03:43
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Реєстрація | Вхід
.
Меню сайту
Свіжі новини
[02.02.2015]
СІТКА ДЛЯ АТО (0)
[30.01.2015]
Крути – смолоскип у майбутнє (0)
[29.01.2015]
Сьогодні – 97-ма річниця подвигу Героїв Крут (0)
[29.01.2015]
Герої Крут вчать нас жертовності та патріотизму – Президент (0)
[27.01.2015]
Випускники, які не пройдуть ДПА, не отримають атестати (0)
[27.01.2015]
Звернення Президента у зв’язку з Міжнародним днем пам’яті жертв Голокосту (0)
[27.01.2015]
Звернення Президента у зв’язку з Міжнародним днем пам’яті жертв Голокосту (0)
[26.01.2015]
У МОН розробили навчальну програму "Захист Вітчизни" (0)
[25.01.2015]
Оберіг для солдата (0)
[25.01.2015]
25 січня в Україні оголошено Днем жалоби (0)

Усі новини.

Наша кнопка


Якщо наш сайт був вам корисний, ви можете розмістити наш банер на своєму сайті.

Рибинська ЗОШ І-ІІІст.
Наші друзі


Холминський Будинок творчості

Корюківка Альянс3000

Крок за кроком.

Нові фото
Наше опитування
Хто Ви? Відвідувач нашого сайту.
Усього відповідей: 1460
Головна » Для вчителів » Розробки

ПЛАН-КОНСПЕКТ ВИХОВНОГО ЗАХОДУ Тема: “Історія виникнення Інтернету”

ТЕМА: Історія виникнення Інтернету

Методика проведення: повідомлення матеріалу.

Виховні задачі:

1.      Стимулювати процес всебічного розвитку дітей, підсилити інтерес пізнання нового.

2.      Познайомити учнів з особливостями  ІНТЕРНЕТУ.

 

І. Зміст класної години

Інтернет. Коротка історія виникнення Інтернету.

Інтернет - це міжнародна мережа, тобто у вузькому сенсі слова Інтернет - це об'єднання мереж. Проте останніми роками у цього слова з'явився і ширший сенс: Усесвітня комп'ютерна мережа. Інтернет можна розглядати у фізичному сенсі як мільйони комп'ютерів, пов'язаних один з одним всілякими лініями зв'язку, проте такий «фізичний» погляд на Інтернет дуже вузький. Краще розглядати Інтернет як якийсь інформаційний простір.

Інтернет - це не сукупність прямих з'єднань між комп'ютерами. Так, наприклад, якщо два комп'ютери, що знаходяться на різних континентах, обмінюються даними в Інтернеті, це зовсім не означає, що між ними діє одне пряме з'єднання. Дані, які вони посилають один одному, розбиваються на пакети, і навіть в одному сеансі зв'язку різні пакети одного повідомлення можуть пройти різними маршрутами. Якими б маршрутами не рухалися пакети даних, вони все одно досягнуть пункту призначення і будуть зібрані разом в ланцюг або документ. При цьому дані, відправлені пізніше, можуть приходити раніше, але це не перешкодять правильно зібрати документ, оскільки кожен пакет має свою маркіровку.

Таким чином, Інтернет є як би «простором», усередині якого здійснюється безперервна циркуляція даних. У цьому сенсі його можна порівняти з теле- і радіоефіром, хоча є очевидна різниця хоч би в тому, що в ефірі ніяка інформація зберігатися не може, а в Інтернеті вона переміщається між комп'ютерами, складовими розума мережі, і може зберігатися на їх жорстких дисках заданий час.

З тих пір, як в 1945 році в серпневому випуску «Атлантичного щомісячника» було опубліковано есе Ванневара Буша «Як ми і могли подумати», ідея (але не відповідна технологія) електронних посилань між документами витала в думках учених, що займалися інформатикою, бібліотекарів і навіть письменників. Письменники передбачали посилання між різними ідеями задовго до виходу статті Буша. Чи не є виноски всього лише примітивними гіперпосиланнями на інші документи, тільки зробленими з паперу і чорнила? Чи не є характерні для Езри Паунда короткі посилання і запозичення з інших авторів витонченішою версією того ж самого явища? «Пустир» Т. С. Еліота, «Нио Гемпшир» поема витончених заміток» Роберта Фроста і «Блідий вогонь» Владимира Набокова є іншими спробами використання в літературі того, що легко можна визначити як гіпертекст в паперовому середовищі. Мілорад Павіч, популярний нині письменник може вважатися родоначальником цілої формації гіпертекстової літератури: не одна праця літературознавців присвячена дослідженню хитросплетінь його прихованих посилань. Можна зробити висновок, що ідея про використання чого-небудь, подібного до гіпертексту, носилася в повітрі вже досить давно.

Проте саме Буш пов'язав цю думку з електронною технологією. Він передбачав, що нові технології, що народилися в результаті військових розробок під час війни, зможуть змінити наше мислення. Хоча опис Мемекса з його дивними пристроями запису і читання виглядає таким же архаїчним, як і побічно виражені соціальні погляди автора (всі учені у нього чоловічої статі, всі секретарі і канцелярські працівники — жіночого), фундаментальна думка Буша про організацію і використання людиною інформації в ході розумового процесу стала основою того, що сьогодні відоме нам як WWW і гіпертекст.

Ранні експерименти але передачі і прийому інформації за допомогою комп'ютерів почалися ще в 50-х роках і мали лабораторний характер. У США рішення про створення першої глобальної мережі національного масштабу було ухвалене в 1958 р. Воно стало реакцією на запуск в СРСР першого штучного супутника Землі.

Приводом для створення глобальної комп'ютерної мережі стала розробка Пентагоном глобальної системи раннього сповіщення про пуски ракет. Центр управління пусками був введений в дію в 1964 р., і, власне, з того часу можна говорити про роботу першої глобальної комп'ютерної мережі, хоч і відомчої. З середини 60-х років до неї стали підключатися авіаційні, метеорологічні і інші військові і цивільні служби.

Основним недоліком централізованої мережі була низька стійкість, пов'язана з тим, що при виході з ладу якого-небудь з вузлів повністю виходив з ладу і весь сектор, що знаходився за ним, а при виході з ладу центру управління виходила з ладу вся мережа. У часи ядерною протистояння наддержав цей недолік був критичним.

Полігоном для випробувань нових принципів стали найбільші університетські і наукові центри США, між якими були прокладені лінії комп'ютерного зв'язку. Перша позавідомча національна комп'ютерна мережа отримала назву ARPANET. Її впровадження відбулося в 1969 р. Основним призначенням її став обмін електронною поштою і файлами з науковою і проектно-конструкторскою документацією. Другою датою народження Інтернету прийнято вважати 1983 р. Цього року відбулися революційні зміни в програмному забезпеченні комп'ютерного зв'язку. Проблема стійкості глобальної мережі була вирішена впровадженням протоколу TCP/IP, лежачого в основі усесвітньої мережі по нинішній день. Так в 1983 р. утворилася глобальна мережа NSFNET. В середині 80-х до неї почали активно підключатися академічні і наукові мережі інших країн, наприклад академічна мережа Великобританії JANET (Joined Academic Network). Роки, коли глобальною мережею керував Національний науковий фонд США, увійшли і історію як епоха рішучої боротьби із спробами комерціалізації мережі. Мережа фінансувалася за урядові засоби Національний науковий фонд розподіляв їх між вузлами і матеріально карав тих, хто намагався мати від мережі побічні доходи. В той же час, розвиток мережі після впровадження протоколу TCP/IP значно прискорився, і він вже не встигав відстежувати діяльність кожного вузла, а з підключенням іноземних секторів його роль стала чисто символічною. У другій половині 80-х років відбулося ділення усесвітньої мережі на домени за принципом приналежності. Домен gov фінансувався на засоби уряду, домен sci — на засоби наукових кругів, домен edu - на засоби системи освіти, а домен com (комерційний) не фінансувався ніким, тобто його вузли повинні були розвиватися за рахунок власних ресурсів. Національні мережі інших держав стали розглядатися як окремі домени, наприклад uk — домен Великобританії, su — домен Радянського Союзу, ru — домен Росії. Коли в другій половині 80-х років склалася і запрацювала система доменних імен (DNS, Domain Name System), Національний науковий фонд США втратив контроль за розвитком мережі. Тоді і з'явилося поняття Інтернет  як децентралізованої ієрархічної структури, що саморозвивалася.
Категорія: Розробки | Додав: dvovukАвтор:
Переглядів: 3689 | Рейтинг: 2.3/3
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Наша адреса

15321 Чернігівська обл.
Корюківський район
с. Рибинськ
вул. Зелена, 35
тл. 2-52-71
Email: dvovuk2@i.ua

Зараз в Україні
Увага! Увага!...
Ви на сайті
Погода в Рибинську
 
.
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Пошук

Copyright MyCorp © 2018 | Конструктор сайтів - uCoz